Materiały szkoleniowe

Wnioski grantowe bez tajemnic

Pod pewnymi względami nauka zaczęła przypominać wolny rynek. Choć nie brakuje instytucji, które są skłonne do wyłożenia funduszy na prowadzenie badań, to w zapomnienie odchodzi już czas otrzymywania środków na badania przez każdego chętnego. Nastał czas, w którym należy wykazać dlaczego to właśnie my i dlaczego to właśnie nasz projekt zasługuje na wsparcie finansowe.

Co planujemy zrobić? Jak planujemy to zrobić? Po co planujemy to zrobić? I jakie będą tego rezultaty? To pytania, które stoją przed współczesnymi naukowcami, którzy  nabywają stopniowo umiejętności typowe dla menadżerów projektów. Można obrażać się na taki stan rzeczy lub postarać się o zdobycie środków na nasze badania.

Pozyskanie pieniędzy na badania naukowe wcale nie jest niemożliwe. System grantowy nie jest zamknięty. Dostać może się do niego każdy, kto ma dużo samozaparcia i jest gotowy na niekiedy ciężką pracę. Jak więc rozbić grantowy bank? Na to pytanie akurat niniejsza publikacja nie odpowie. Nie zaproponuje też dróg na skróty. Ale dla każdego, kto swoją pracę naukową traktuje poważnie, będzie dobrym przewodnikiem do osiągnięcia naukowego sukcesu. 

Publikację "Wnioski grantowe bez tajemnic" można pobrać w klikając w poniższy obrazek lub klikając w link -  format pdf; format epub.

Publikacja powstała w ramach stypendium z Własnego Funduszu Stypendialnego dla studentów, doktorantów i pracowników UKSW umowa nr WFS-53/2016.

Poniżej dostępne są materiały  z zajęć dydaktycznych, które powstały w oparciu o powyższą publikację:

EDYCJA JESIEŃ 2018 r.

EDYCJA WIOSNA 2018 r.

EDYCJA WIOSNA 2017 r.

 


W marcu 2012 r. Biuro ds. Badań Naukowych zorganizowało cykl szkoleń. Ich celem było przybliżenie doktorantom i pracownikom Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie sposobów aplikowania o środki finansowe związane z prowadzeniem badań naukowych oraz ich rozliczaniem w ramach Uczelni oraz zewnętrznych instytucji finansujących.

Komplet materiałów szkoleniowych znajdą Państwo klikając w prawym menu Materiały ze szkolenia organizowanego przez BBN

Copyright © 2022 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach