Granty Interwencyjne - druga tura naboru 2022

NAWA - granty interwencyjnePrzypominamy, że od 1 września 2022 r. do 15 listopada 2022 r. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej prowadzi nabór wniosków w ramach drugiej tury programu Granty Interwencyjne NAWA - edycja 2022. Celem programu jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych oraz mobilności międzynarodowej naukowców, w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych dla danego regionu świata. 

Wnioski składane w programie muszą obejmować działania badawcze, których realizacja, ze względu na konieczność szybkiego reagowania, nie jest możliwa w drodze aplikowania o inne istniejące mechanizmy finansowania. Otrzymanie grantu możliwe jest tylko wówczas, kiedy ubieganie się o standardowe źródła finansowania mogłoby doprowadzić do utracenia unikalnej szansy na rozwiązanie ważnego problemu.

Udział w programie umożliwi naukowcom podejmowanie badań interwencyjnych we współpracy międzynarodowej oraz wypracowanie rozwiązań istotnych dla reagowania na przełomowe wydarzenia. Projekt w ramach programu mogą być realizowane przez okres od 3 do 12 miesięcy.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej NAWA

Copyright © 2022 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach